UFC 217

Taskuhääling

Kommenteeri

Mõtteaine ennustuseelvaade aasta ühele oluliseimale maailma MMA-üritusele: UFC 217 (4. novembri ööl vastu 5. novembrit)

Ühele olulisemale? Võib-olla oleks UFC 217 isegi KÕIGE olulisem, aga kummalisel kombel ei ole sellega kaasnenud nii palju kõmu ja suminat, kui tiheda sisu järgi arvata võiks. Mida see tähendab UFC jaoks pikas perspektiivis ning kas võib aimata “pay-per-view” ajastu lõppu? Ka sellel metateemal spekuleerime juba uuel nädalal MMA-Mõtteaines, aga seni annavad Mathias ja Jorgen oma lühiennustused matšidele, et vaadata, kumb on kõvem müstik-ennustajamees ning et pärast audiosaates oleks lõbusam oma möödaläinud arvamusi õigustada. Eestlased saavad üritust kõige lihtsamini ja legaalsemalt vaadata UFC Fight Pass striiminguteenusest.

ÜRITUSE PÕHIKAART (pay-per-view)

Michael Bisping (tšempion) vs Georges St-Pierre (kergekeskkaal -77.1 kg)

Mathias: Bisping võidab tehnilise nokaudiga. Muidugi võib vabalt GSP ka võita kas alistuse või punktidega.
Jorgen: Oot… ennustame esimest ja kõige tähtsamat matši ja sina… jätad ennustamata? No olgu. Mina arvan, et GSP viimasest lõpetusest on möödunud KAHEKSA pikka aastat ja tema viimasest matšist neli. Mäng on edasi arenenud ja hoolimata sellest, et ka Bisping on “vana kala” läheb tema üha paremaks. Ma arvan, et Bispingul on vastused kõigele mida GSP pakub ja olgugi, et St-Pierre on minu vana lemmik ja süda tahaks tema võitu, siis arvan, et võitja on Bisping otsusega.

Cody Garbrandt (tšempion) vs T.J. Dillashaw (kukk-kaal -61.2 kg)

Mathias: Cody lööb TJ nokki! Samas ei imestaks ma, kui TJ on hästi valmistunud ja “näljane” ning võtab hoopis võidu punktidega!

Jorgen: Muidugi jäta JÄLLE raske otsustus justkui õhku :) Mina arvan, et siin suur küsimärk on Garbrandti taastumine kevadisest seljavigastusest. Siiski ennustan nii, justkui seda poleks olnud ja teen kindla valiku Garbrandti kasuks.

Joanna Jędrzejczyk (tšempion) vs Rose Namajunas (õlg-kaal -52.2 kg)

Mathias: Väga tahaks, et “Thug” Rose võidaks. Süda on täiega tema poolt. Aga Joanna-Champion on ka äge ja tema oskustele siin kahjuks efektiivset vastasseisu ei usu. JJ säilitab tiitli.

Jorgen: Kahjuks kahjuks nõus. Omamoodi on Joanna tõesti lahe ja tehniliselt on ta super hea võitleja, kellelt palju õppida. Aga ma niiiiiii väga tahaks, et Rose üllatuse põhjustaks! Sellegipoolest, tiitel omanikku ei vaheta, veelgi enam - JJ järgmine auhind on ilmselt kärbeskaalu (-56.7 kg) vöö.

Stephen Thompson vs Jorge Masvidal (kergekeskkaal -77.1 kg)

Mathias: Masvidal on mulle sümpaatne ja temale hoiangi pöialt ja ennustan tema võitu!

Jorgen: Mulle jällegi Masvidal väga sümpaatne ei ole ning hoolimata sellest, et ta Maia vastu näitas läbimõeldud mängu ei ole kunagi ta hiilanud taktikaliselt tarkade valikutega. Thompson otsusega!

Johny Hendricks vs Paulo Costa (keskkaal -83.9 kg)

Mathias: No kui siin lõpetus tuleb, siis on võitjaks Costa, aga kui matš peaks minema otsuseni, siis võidab Hendricks.

Jorgen: Jälle “kena” mõtteavaldus otsusvastutusest kõrvale põiklemiseks Mathias! Mina arvan, et hoolimata sellest, et Hendricks võitis oma võitluse kaaluga, siis Costa on mees, kes on siin selleks et jääda ja tõesti võidab selle matši juba esimeses raundis ilmselt nokaudiga.


ÜRITUSE EELKAART (Fox Sports 1 ülekanne)

James Vick vs Joseph Duffy (kergekaal -70.3 kg)

Mathias: Joseph “Mees, kes kunagi võitis McGregorit” Duffyl on hea poks ja jalgade töö ja see toob siin võidu!

Jorgen: Naljakas, seda ütleb minu pea ka, et Duffy mäng on kompaktsem. Aga millegipärast on mul sümpaatiat hoopis Vicki poksi ja üllatava alistusmängu vastu ja seega lähen kaasa hoopis oma südamega-kõhutundega ja arvan, et lõpetusega võidab Vick.

Walt Harris vs Mark Godbeer (raskekaal -120 kg)

Mathias: Allkaardil mind matšid tihti ei huvita, nii ka sel juhul. Aga hooian pöialt “vanale heale Inglismaale” ja seega arvan, et võidu toob meie poole ookeanit Godbeer.

Jorgen: Uh… halvad raskekaalu matšid. Raskekaalu tase on kahjuks veel nii palju teistest kaaludest maas. Ma ei taha väga midagi sellest teada ja samas matšis võib kõike juhtuda. Jätan ennustamata.

Ovince Saint Preux vs Corey Anderson (poolraskekaal -93 kg)

Mathias: OSP võidab alistusega.

Jorgen: Jah! Loodetavasti oma kaubamärgiks saanud “Von-Preux kägistusega” :) Aga see matš väga tegelikult sisult ei huvita.

Randy Brown vs Mickey Gall (kergekeskkaal -77.1 kg)

Mathias: See matš pakuks huvi, kui Gallil oleks natuke tuntum ja parem vastane, aga kuna ei ole, siis ei paku ja Gall võidab.

Jorgen: Mina ootan huviga, kas Gall oma puudulikke püstivõitlusoskuseid on vahepeal arendanud ning mulle tundub, et Brown tegelikult päris papist poiss ei ole ja intriigi mõttes ja kiusu pärast ütlevad arvavad võitjaks minu mõistus ja süda hoopiski Browni!


ÜRITUSE EEL-EELKAART (Tasuta UFC Fight Passis)

Aleksei Oleinik vs Curtis Blaydes (raskekaal -120 kg)

Mathias: Väga see matš mind ei huvita, aga ilmselt Oleinik võidab

Jorgen: Olen nõus. Loodetavasti saab mõnda ägedat alistusvõtet näha.

Aiemann Zahabi vs Ricardo Ramos (kukk-kaal -61.2 kg)

Mathias: Kahjuks jätab mind külmaks.

Jorgen: Zahabi on heast perest ja võidab :) Temal hoian silma peal ka edaspidi. Ramosel pole veel isegi oma Wikipedia lehte.

Ja sellise ebatseremoniaalse lõpuga olemegi jõudnud oma eelvaate … lõppu. Vaatame pühapäeval kindlasti selle võistluse ära (vaadake teie ka) ning kohtume juba uue nädala audioepisoodides!

Lisa kommentaar

Email again: